Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji na stronie polityki prywatności !

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego "Katowice 2017”, HUTA ŁABĘDY S.A. parafowała kontrakt z firmą Mechanic Group Association, partnerem biznesowym z Kijowa, na pilotażową dostawę giętej obudowy chodnikowej wraz z akcesoriami.

100-metrowy chodnik, całkowicie uzbrojony w odrzwia typu ŁP z profilu V21, zamki SD21 oraz rozpory, produkowane w Łabędach, ma stanąć w jednej z kopalń w pobliżu Pawłogradu na Ukrainie. To efekt podpisanej w czerwcu między stronami umowy dealerskiej.

- Huta Łabędy współpracowała już z partnerami na Ukrainie. Niestety realizację jednej z dużych inwestycji w Donbasie przerwała wojna, która wybuchła w tamtym rejonie. Teraz próbujemy wrócić z naszą ofertą na ten rynek, który jest dla nas bardzo interesujący – mówi Zenon Górniak, prezes Zarządu HUTY ŁABĘDY S.A.

Z inicjatywy HUTY ŁABĘDY, przedstawiciele ukraińskiej firmy Mechanic Group Association spotkali się z ekspertami Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach, gdzie zapoznawali się z procesem certyfikacji produktów huty. Do ostatecznego podpisania kontraktu potrzebna jest bowiem akceptacja warunków certyfikacyjnych przez stronę ukraińską.

Pilotażowa dostawa to zwiastun powrotu HUTY ŁABĘDY S.A. na ukraiński rynek. Jeśli strony dojdą do porozumienia, umowa będzie obejmować sprzedaż obudów chodnikowych już od czwartego kwartału tego roku.

Grupa Kapitałowa