Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji na stronie polityki prywatności !

Blisko 200 wystawców z Polski i zagranicy pojawiło się na tegorocznych Międzynarodowych Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Hutniczego "Katowice 2017”, które rozpoczęły się 29 sierpnia 2017 r. Jednym z głównych wystawców jest HUTA ŁABĘDY S.A. z Grupy Kapitałowej WĘGLOKOKS.

- Przedstawiamy na targach część naszej produkcji – przede wszystkim sztandarowy wyrób czyli obudowy górnicze – ŁPS i ŁPOCW. Nowością są też dwa modele rur z kołnierzem, które niebawem znajdą się w naszej ofercie dla górnictwa – mówi Zenon Górniak, prezes Zarządu HUTY ŁABĘDY S.A.

W uroczystym otwarciu tego największego w Europie wydarzenia poświęconego górnictwu, wzięli udział m.in. premier Beata Szydło i wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

- Przyszłość polskiego górnictwa to przyszłość gospodarki Polski. Chcemy budować polską energetykę, polską gospodarkę w oparciu o bezpieczny mix energetyczny, w którym węgiel kamienny i węgiel brunatny będzie miał niezwykle istotne miejsce – mówiła szefowa rządu podczas uroczystego otwarcia.

Wiceminister energii przypomniał, że jeszcze w 2015 roku polskie górnictwo stało nad przepaścią, a teraz jego sytuacja zmieniła się diametralnie.

- Myślę, że ten rok, nie tylko jeśli chodzi o wyniki, ale również plany inwestycyjne, pokaże, że górnictwo wstało z kolan i zaczyna zajmować właściwe miejsce w strukturze przemysłowej Polski – mówił Grzegorz Tobiszowski.

Premier w towarzystwie wiceministra energii spotkała się z zarządami WĘGLOKOKS S.A. i HUTY ŁABĘDY S.A. na stoisku huty. Zapoznała się z aktualną sytuacją dotyczącą spółek z Grupy Kapitałowej Węglokoksu a także z prezentowanymi na stoisku produktami.

Tradycyjnie, w pierwszym dniu targów, Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa we współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Węgla Kamiennego i Brunatnego EURACOAL zorganizowała debatę poświęconą roli i przyszłości węgla w okresie transformacji energetycznej.

Organizowane przez Polską Technikę Górniczą Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego odbywają się co dwa lata. Huta Łabędy z Grupy Kapitałowej Weglokoks uczestniczy w nich od 1995r. Tegoroczna ekspozycja spółki, na placu przed katowickim Spodkiem, to ponad 310 m kw. Łącznie wszystkim wystawcom udostępniono około 30 tys. m kw. Targi trwają do 1 września 2017 r.

Grupa Kapitałowa