Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji na stronie polityki prywatności !

Aktualnie HUTA ŁABĘDY S.A. posiada następujące wydziały:

  • Wydział Walcowni,
  • Wydział Jarzm,
  • Wydział Rur,
  • Wydział Kształtowników Giętych na Zimno,
  • Laboratorium Badawcze.


Wydział Walcowni

Składa się z dwóch oddziałów produkcyjnych: − walcarki bruzdowej kształtowników (D650), która wykorzystywana jest głównie do walcowania kształtowników typu V, JŁ, KO (USG) i kształtowników konstrukcyjnych dla budownictwa: ceowników i dwuteowników. − gięciarni łuków produkującej łuki kopalniane na obudowy górnicze, odgałęzienia wyrobisk korytarzowych typu „Łabędy” oraz oferującej gięcie kształtowników w formie łuku. HUTA ŁABĘDY S.A. produkuje nowoczesny typoszereg obudów z kształtowników typu V, który został opracowany w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach przy współpracy z Instytutem Metalurgii Żelaza w Gliwicach. Produkowane są także obudowy z kształtowników typu KO (USG).

Wydział Jarzm
Produkuje strzemiona dwujarzmowe typu SD, strzemiona kabłąkowe, stojaki cierne SV oraz inne akcesoria górnicze.

Wydział Rur
Najnowocześniejsza w Europie linia do produkcji rur stalowych, zgrzewanych prądami wysokiej częstotliwości (HFW) w zakresie średnic od 114,3 mm do 323,9 mm. Linia umożliwia produkcję rur do 18 m.

Wydział Kształtowników Giętych na Zimno
Obejmuje dwie nowoczesne linie produkcyjne. Linia cięcia wzdłużnego blach służy do cięcia blach gorącowalcowanych w kręgach. Linia produkcyjna kształtowników służy do wytwarzania profili zimnogiętych z taśm dostarczanych z linii cięcia. Na linii tej produkowane są kształtowniki zamknięte kwadratowe i prostokątne.

Laboratorium Badawcze
Wykonuje specjalistyczne usługi w zakresie badań nieniszczących metali metodami: VT, MT, PT, UT, RT, ST, HT, ETD, ETT oraz próbę statycznego rozciągania, próbę udarności, badania metalograficzne i badania twardości.

Certyfikaty i Jakość
HUTA ŁABĘDY S.A. posiada wszystkie niezbędne certyfikaty w tym znak bezpieczeństwa "B" dla swoich wyrobów oraz znak "CE" dla kształtowników budowlanych. Laboratorium Badawcze posiada dopuszczenie UDT dla oferowanych metod badań. Pracując w Systemie Zarządzania Jakością ISO 9001 gwarantujemy wysoką jakość produktów i usług oraz terminowość ich wykonania. HUTA ŁABĘDY S.A. eksportuje wyroby do wielu krajów Europy oraz innych państw świata. Nasze towary i usługi sprzedajemy po bardzo atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach. Oferowane wyroby posiadamy w ciągłej sprzedaży i na życzenie odbiorcy wysyłamy transportem samochodowym lub kolejowym.

Grupa Kapitałowa