Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji na stronie polityki prywatności !

W dniu 12 października 2020 r. prawie 90 kobiet, pracownic Huty Łabędy SA w Gliwicach miało okazję wykonać badanie mammograficzne piersi. Specjalistyczny mammobus udało się sprowadzić pod sam zakład, więc dotarcie na badania i wykonanie całej procedury przebiegało sprawnie i komfortowo.
W Hucie Łabędy, z blisko 500 osobowej załogi, 88 to kobiety. Wszystkie one mogły przeprowadzić profilaktyczne badanie piersi, które określi stopień zagrożenia możliwością wystąpienia nowotworu. To wciąż najczęściej występujące i bardzo groźne dla życia schorzenie występujące wśród kobiet.
- Realizując założenia CSR czyli Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, nasza firma szczególną uwagę zwraca na programy z dziedziny ochrony zdrowia i to nie tylko wśród pracowników Huty Łabędy. Oprócz badań mammograficznych aktywnie wspieramy tez krwiodawców, którzy maja w nas solidnego sprzymierzeńca w realizowanych przez siebie przedsięwzięciach – mówi Czesław Żabiński, prezes Zarządu Huty Łabędy SA.
Starania władz firmy są dostrzegane przez pracowników firmy, którzy chętnie korzystają z możliwości jakie są im stwarzane. Dbałość o zdrowie nabiera zaś w tym czasie szczególnego znaczenia.
Nie jest łatwo zorganizować takie badania, bo specjalistyczny autobus wraz w odpowiednio przeszkoloną załogą, jest w tej chwili ciągle w trasie.
Ludzie jednak, szczególnie w ostatnim czasie, bardzo zwracają uwagę na zdrowie, zarówno swoje jak i wszystkich, z którymi się stykają, więc trzeba im stworzyć warunki żeby mieli jak najlepszy dostęp do specjalistycznych badań. Akcja w Hucie Łabędy znakomicie więc wpisuje się w te trendy.

Grupa Kapitałowa