Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji na stronie polityki prywatności !

Po 1,5 rocznych staraniach HUTA ŁABĘDY S.A. otrzymała uprawnienia do używania Oficjalnego Monogramu American Petroleum Institute (API) na rurach stalowych. Prawa do posługiwania się certyfikatem API, pozwolą spółce na rozszerzenie oferty rur m.in. do przesyłu mediów palnych (głównie gaz i ropa naftowa), na rynki poza obszarem Unii Europejskiej, głównie do USA.

Uzyskanie certyfikatu API kończy proces certyfikacji rurowni HUTY ŁABĘDY S.A. Produkowane rury spełniają już wymagania: PN-EN 10217-2, PN-EN 10217-1, PN-EN 10219-1/2, PN-EN ISO 3183, API Spec 5L, PN-EN 10224, rozporządzenia CPR 305/2011oraz Dyrektywy Ciśnieniowej 2014/68/UE. O możliwość certyfikowanej sprzedaży na rynki poza Unią Europejską huta zabiegała od rozpoczęcia w połowie 2016 roku produkcji w nowopowstałym, najnowocześniejszym w Europie Wydziale Rur. 

- Audyt pozytywnie zweryfikował zdolność HUTY ŁABĘDY do spełnienia wysokich kryteriów jakościowych, stawianych naszym rurom przez American Petroleum Institute, dotyczących produkcji i badań jakościowych zarówno nieniszczących jak i niszczących. Istotne były tutaj wysokie kwalifikacje pracowników produkcji oraz kontroli jakości potwierdzone niezbędnymi certyfikatami – tłumaczy Zenon Górniak, Prezes Zarządu HUTY ŁABĘDY S.A.

Przygotowania do długiego i skomplikowanego procesu certyfikacji polegały na odbyciu szeregu szkoleń i wizyt w innych firmach, ale przede wszystkim na weryfikacji i aktualizacji dokumentacji jakościowej. Huta musiała spełnić szereg rygorystycznych wymagań, głównie dotyczących produkcji rur API Spec 5L oraz funkcjonowania Systemu Zarządzania Jakością, który musiał spełniać wymagania API Spec Q1 (program jakości dla przemysłu naftowego, petrochemicznego i gazowego). Audyt  odbył się na przełomie października i listopada 2017 r. i obejmował nie tylko produkcję, ale również procesy zarządzania, kontroli jakości, procedury zakupów, handlu. 

- Ten certyfikat niewątpliwie podkreśli postrzeganie huty jako solidnego i rzetelnego partnera produkującego rury najwyższym światowym poziomie. Dzięki certyfikatowi, jesteśmy w stanie rozszerzyć naszą ofertę produktową – wyjaśnia Wojciech Siudyła, Wiceprezes Zarządu ds. Handlu i Produkcji HUTY ŁĄBĘDY S.A.

Od ponad 22 lat HUTA ŁABĘDY S.A. posiada wdrożony system zarządzania jakością wg ISO 9001 i regularnie poddawana jest audytom nadzorczym. W marcu 2018r. Huta z powodzeniem certyfikowała swój system zarządzania jakością wg nowego wydania normy ISO 9001:2015.

Produkcja w Wydziale Rur HUTY ŁABĘDY S.A. ruszyła w czerwcu 2016 roku. Firma oferuje rury przewodowe certyfikowane, zgrzewane prądami wysokiej częstotliwości (HFW), w zakresie średnic zewnętrznych od 114,3 mm do 323,9 mm i grubości ścianki do 12.7mm. Możliwe do wykonania długości pojedynczego odcinka rury mieszczą się w zakresie od 6 m do 18 m. Rury poddawane są próbie szczelności, badaniom nieniszczącym ultradźwiękami lub prądami wirowymi. Przeznaczone są do ciepłownictwa, gazownictwa, przemysłu petrochemicznego oraz konstrukcji. Nadają się też do stosowania jako osłonowe i przewiertowe w inwestycjach związanych z infrastrukturą transportową.

Certyfikat

Grupa Kapitałowa